Утилізація батарейок – свідома культура споживання, а не одноразова акція

PicMonkey Collage

 

Щодня ми викидаємо у смітник сотні дрібних предметів, навіть не задумуючись, якої шкоди вони можуть завдавати довкіллю. Для розкладення у природніх умовах використаного пластику, лампочок, дисків та батарейок, які опиняються на сміттєзвалищі, необхідно кілька сотень років, натомість вони сильно забруднюють грунти, підземні води та ріки токсичними речовинами, що входять до їх складу. Допомогти вплинути на цю ситуацію може кожен із нас, поставившись відповідально до того, що викидає на смітник щодня, адже часом половину твердих побутових відходів можна переробляти.

Перш за все це стосується джерел живлення – батарейок. Після використання їх не варто викидати до загального відра, а потрібно зберігати та віддавати на утилізацію. Як запевняють екологи, одна батарейка, викинута в землю, забруднює 400 літрів води або 20 кв. м ґрунту – інакше кажучи, вбиває одного їжака і два дерева.

Державний історико-культурний заповідник «Тустань» із 2012 року також приєднався до загальнодержавної ініціативи по збору батарейок. У приміщенні Музею історії Тустані та безпосередньо у Заповіднику – в селі Урич Сколівського району – встановлені спеціальні контейнери, де місцеві мешканці можуть здати батарейки на утилізацію. У місті Львові така скринька розміщена за адресою: вул. Чайковського, 17, 3 поверх (офіс ДІКЗ “Тустань”), а також в інших місцях, куди ви можете принести використані батарейки:

  1. Магазин «Батарейка», просп. Свободи, 1/3
  2. ТВЦ «Південний», вул. Щирецька, 36
  3. Магазини техніки ШОК та КРЕЗ, просп. Чорновола, 95
  4. Магазин «Юний технік», вул. Руська, 18
  5. Магазин «Вухо.ком», вул. Володимира Великого, 34
  6. Мережа магазинів Watsons

Для тих мешканців України, у чиїх містах немає пунктів прийому батарейок, є можливість надіслати їх кур’єрською службою «Нова пошта» (проте не менше 5 кг) безкоштовно і відразу до кінцевого отримувача. Детальніше – на сайті Інноваційного центру державного підприємства «Аргентум»: http://www.batteryrecycling.inf.ua/sending.htm

Прості кроки як організувати в населеному пункті систему збору відпрацьованих батарейок можете переглянути на сайті Ресурсного центру ГУРТ. Кінцевими отримувачами батарейок є два підприємства:

  1. Львівський державний завод «Аргентум», вул. Зелена, 115б, в рамках Інноваційного центру від НУ «Львівська політехніка», НУ ім. Франка, ДП «Аргентум», комісії УСПП та РНПА «Гал-Авто». http://www.batteryrecycling.inf.ua
  2. Завод у Франції та ТОВ «Сігмас Еколоджі» через НМЦ «Екологічні ініціативи» та Всеукраїнську екологічну лігу в рамках кампанії «Батарейкам – утилізація!» http://ecoleague.net/5623003-169-2683.html

Закликаємо вас відповідально поставитися до проблеми утилізації відходів, адже від цього залежить екологічний стан нашого краю та майбутнє дітей!