Етнозустріч пластунів у “Хаті у Глубокім”

1384309_637358202975700_358189821_nЗустріч реферантури етнопластування та усіх небайдужих до українських традицій (а таких було направду багато – разом 23) розпочалася в суботу 28 вересня в маленькому бойківському селі з великою історією – Уричі. Завдяки директорові п. Василю Рожко та працівникам Державного історико-культурного заповідника “Тустань”, учасники етнозустрічі мали нагоду на два дні поринути у магічну атмосферу бойківського села та пожити в автентичній бойківській хаті, відреставрованій музейниками. Тема першої осінньої етнозустрічі зацікавила пластунів з різних куточків України та куренів, зокрема ОЗО, Передові, Ластівки. Серед учасників були також самітники і не пластуни. Ініціаторами осінньої зустрічі став курінь “Степові Відьми”.

Багряні гори, затишна дерев’яна хата, широкі довгі лави та стіл, спілі осінні яблука від сусідки – пані Мілі, глиняна піч, українські строї – саме такою запам’яталася “Хата у Глубокім”. Не менш цікавими були гутірки запрошених етнологів про бойківську хату та древні городища, таємничі історії про відьом, перевертнів та хованців, після яких було не так уже й легко заснути :). Справжнього бойківського колориту зустрічі додавав Любомир Сікора, котрий відкрив для нас секрети бойківської кухні, історії, звичаїв, душі і не тільки. А ще відвідини музею та скель в Уричі, плюс кілька нових бойківських словечок до лексикону, майстер-клас з приготування вареників на 20 людей, пісні під гітару та ще багато-багато всього цікавого.

Підсумовуючи, за ці два дні «набадулили» (це якраз і є одне з нових бойківських словечок) ми багацько, згадати хоча б ті дві макітри вареників, яких ми так і не подужали з’їсти :). А якщо серйозно, то маємо тепер стратегію розвитку реферантури етнопластування, багато планів на майбутнє, зокрема вечір вивчення етноколискових для мамусь, проект «Моя вишиванка», напрацювання тематичних гутірок для юнацтва. Також у кожного з нас тепер багато натхнення та запалу до праці. Та найголовніше те, що наша Етноколесівська родина збільшилася, а це означає, що разом ми зможемо втілити у життя найбожевільніші ідеї та плани. Добре, що ми знову разом 🙂

Джерело: plast.org.ua