Організатори розповіли про концепцію цьогорічного заходу: ідею «свята для всіх», лицарські бої, від яких кров холоне в жилах, потужну театральну частину та гостей з-за кордону.
Фестиваль «Ту Стань!-2012» відчиняє браму для гостей. Із 3-го по 5-те серпня 2012 року масштабне середньовічне дійство всьоме розгорнеться біля скель міста-фортеці Тустань, що в с. Урич на Львівщині. Цьогорічний фестиваль закрутить-затанцює відвідувачів атмосферою середньовічного ярмарку з нескінченними забавами та веселощами. В нагоді стануть передовсім добрий гумор, кмітливість та відвага, аби холоднокровно спостерігати за могутніми турнірами лицарів і штурмами фортеці, та й собі спробувати позмагатися на мечах чи в метанні списа. А якщо до зброї не надить – розважать ремісники, музичні гурти, театральні вистави та скоморохи. Представники ЗМІ вже першими продегустували уривок грядущої лялькової вистави від скоморохів за мотивами «Легенд Львова» Юрія Винничука.
Зважаючи на цьогорічну потужну театральну частину фестивалю, гості зможуть насолодитися й виставами зовсім іншого ґатунку: приміром, оцінити молодіжну інтерпретацію Т.Шевченка «Шевченко.СОН.сom» від полтавського театру або ж зловити вечірню містику від Йорого Клоца і Театру Тіней Див. Проте, як зауважила Уляна Мороз, режисер фестивалю, основне театральне дійство все ж творитимуть гості «Ту Стані!», які візьмуть участь у грі «Уяви себе». Кожен зможе наомань вибрати собі персонажа з розписаною легендою і на період «Ту Стані!-2012» перевтілитись у типового середньовічного мешканця.
Цогорічна «Ту Стань!» вийшла на міжнародний рівень, закцентував Орест Кондратович, виконавчий директор фестивалю. Закордонними гостями фестивалю стануть литовські реконструктори та польський співак Czesław Śpiewa та білоруський середньовічний гурт “Irdorath”.
Щорічне місце проведення фестивалю – пам’ятка архітектури ХІІІ ст. Тустань залишилася своєрідною сучасною фортецею. Одначе тепер, замість оборонного, адміністративного та митного пункту, це культурний центр, де замість битв – фестиваль, замість експансії – творення українського мистецького простору, наголосив Василь Рожко, директор заповідника Тустань. Бажаною підтримкою національної ідеї фестивалю з боку гостей стане вхід у вишиванках.
* Дякуємо за фото Йосипу Марухняку та виданню vgolos.com.ua