Реставрація дерев’яних дверей та брам: українсько-німецький досвід

giz_1

В рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» в період з 12 по 19 травня у Львові відбувся семінар підвищення кваліфікації в галузі реставрації для столярів.

Практична частина семінару охопила наступні теми: демонтаж, розбирання, виготовлення відсутніх елементів за шаблонами, очистка, робота з розшаруваннями, проведення аналізу історичних пофарбувань, робота з дерев’яними та металевими елементами, монтаж. У результаті тижневої роботи учасники разом із керівником навчального курсу, німецьким фахівцем-реставратором Крістофом Юнггансом, оновили вхідну браму в стилі класицизм на пл. Ринок, 8 у Львові. Серед учасників навчальних занять була й Оксана Стефанишин – архітектор-реставратор, працівник ДІКЗ «Тустань».

giz

Ініціатором даного проекту є Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), яке здійснює реставрацію пам’яток архітектури історичного центру Львова у співпраці із мешканцями міста згідно пам’яткоохоронних правил.

Зацікавлені та ініціативні мешканці квартир сплачують лише 30% коштів реставрації, решту 70% оплачує німецький проект GIZ. Програма супроводжується фаховими семінарами для львівських фірм-виконавців, а також надаються консультації в процесі виконання реставраційних робіт.

Список відреставрованих об’єктів Ви можете переглянути на інтерактивній карті – на сайті проекту.

Детальну інформацію про те, як подати заявку на реставрацію вікон та дверей, можна завантажити за посиланням.

Світлини: Urban Project, GIZ Lviv

 

img841