Мобільний додаток Тустань: єднає минуле і теперішнє

Студенти НУ “Львівська Політехніка” презентували мобільний додаток “Тустань” в рамках III Міжнародної наукової конференції “Пам’ятки Тустані в контексті освоєння Карпат у доісторичну добу та в середньовіччі; проблеми їх збереження та використання”.

Наскельне місто-фортеця Тустань – унікальна пам’ятка археології, яка не має аналогів у Європі. Однак, про її унікальність та історичне значення знає не так багато людей, як би хотілось. Для того, щоб поширювати інформацію та плекати любов до культурної спадщини Державний історико-культурний заповідник “Тустань” залучає фахівців сучасних технологій та створює додаткові можливості, засоби та канали комунікації, щоб демонструвати масштаби та велич середньовічної фортеці.

Мобільний додаток Тустань 2/2.

Мобільний додаток Тустань 1/2.

Так раніше за допомогою комп’ютерної графіки фахівці створили 3D модель п’яти будівельних періодів дерев’яної забудови фортеці Тустань у IX-XIII століттях, на основі технологій лазерного сканування та комп’ютерного моделювання дерев’яної забудови.

А 7 квітня на Міжнародній науковій конференції розробники представили мобільний додаток Тустань, який застосовує ще одну сучасну технологію – “доповнену реальність”. Вона допомагає поєднати матеріальні та віртуальні об’єкти на екрані. Так, перебуваючи біля реальних Тустанських скель, тепер можна побачити віртуальний стародавній оборонний комплекс станом на період його найбільшого розквіту (п’ятий будівельний період) в реальному світі. Користувач додатку може навіть переміщати камеру по відповідній схемі навколо об’єкту і роздивлятись віртуальну споруду. Технологія розпізнає скелі у певних ракурса і презентує доповнену реальність на екрані телефону, планшета чи комп’ютера.

Отже, щоб випробувати цю сучасну технологію потрібно мати телефон або планшет з операційною системою Android, скачати додаток і поїхати в Тустань.

Розробиники мобільного додатоку: Микола Держило та Віктор Сорочак, студенти НУ “ Львівської Політехніки”

Розробиники мобільного додатоку: Микола Держило та Віктор Сорочак, студенти НУ “ Львівської Політехніки”

Розробили мобільний додаток студенти НУ “Львівської Політехніки” Микола Держило та Віктор Сорочак, які працювали з ініціативи та під керівництвом Віктора Волошина, доцента, Заступника директора Інституту підприємництва та перспективних технологій викладача НУ “Львівська Політехніка”.  Наразі додатки дають можливість бачити модель фортеці із чотирьох ракурсів – загальний вид фортеці з півдня, внутрішній двір Дитинця зі сходу (додаток Тустань 1/2), північна стіна фортеці та головні ворота на Дитинець фортеці (додаток Тустань 2/2).

 

Розробники міркують також про ідею написати ком’ютерну гру про Тустань. Але для цього треба багато часу та добрячий багаж досвіду.

Учасники конференції тестують додаток

Учасники конференції тестують додаток

 

 

 

Цікаво, що учасники конференції випробували додаток під час виїзного засідання на Тустань. Результатом були задоволені. Спробуйте й Ви відвідати Тустань і побачити як єднається далеке минуле з інноваційним теперішнім.