Незаконний забудовник Тустані втручається в роботу державного заповідника, незважаючи на рішення суду

Такою була тема прес-конференції, яку 11 вересня провело керівництво державного історико-культурного заповідника «Тустань». На ній директор заповідника Василь Рожко розповів, що забудовник Михайло Щур перешкоджає роботі громадських слухань щодо обговорення проекту детального плану заповідника. За його словами, забудовник впливає на громадську думку, бо план заповідника затверджуватиме безпосередньо сільська рада.

Присутній на прес-конференції депутат Львівської облради Олександ Ганущин запевнив, що план заповідника обов’язково затвердять. Але у випадку подальших перешкод з боку забудовника чи сільської ради, справу знову вирішуватиме прокуратура і суд.

Напередодні Львівський апеляційний адміністративний суд 28 серпня 2012 року ухвалив залишити без задоволення апеляційну скаргу дружини забудовника Щур Орисі Іванівни, а Постанову Сколівського районного суду Львівської області від 13.09.2011 р. залишити без змін.

Нагадаємо, що у червні 2010 року в підніжжі пам’ятки археології національного значення «Городище літописного міста Тустань» Михайлом Щурем здійснювалося будівництво, яке було зупинене та визнане незаконним рішеннями Сколівського районного суду.