Круглий стіл ”Культура в час війни”

Kultura v chas vijny5 грудня 2014 року о 14.00 в приміщенні Першої Львівської Медіатеки (вул. Мулярська, 2а) відбудеться круглий стіл ”Культура в час війни”.

Формат заходу – відкрите обговорення проблематики, презентація проектів, а також напрацювання нових громадських ініціатив.
До участі в дискусії запрошуються державні управлінці, менеджери культури, керівники проектів, фахівці різних сфер, волонтери та всі зацікавлені.

Мистецькі заходи і творчі проекти, слова-образи-символи, експресія та естетика – чи потрібно все це в час, коли зовсім поруч чути свист куль, коли на території країни відбуваються військові дії? Круглий стіл для активістів Львова покликаний знайти відповідь на питання про роль культури в період збройного протистояння. Розмову творитимуть координатори арт-проектів, які продовжують працювати в культурній площині з новим відчуттям відповідальності та суспільного значення публічних заходів.

Чи здатні культурні проекти згуртувати, заспокоїти та додати конструктиву в період тривожних інформаційних пострілів? Якими повинні бути такі проекти за метою та наповненням Чи здатна культура поступово реанімувати постраждалі регіони? Яка роль Львова у цьому як культурної столиці України?

Круглий стіл “Культура під час війни” осмислить перехід від суспільної тиші та скасованих проектів на початку військових дій до актуальної зараз потреби культурних активностей, ідейних та якісних. Учасники дискусії проаналізують варіанти прокладання нових культурних маршрутів у незвичні досі місця – до постраждалих міст східного регіону України, ознайомляться з проектами культурної допомоги, які вже стартували та скоординують свої дії для створення нових ініціатив.

Питання до обговорення:
– Роль і місія культури під час війни: зміна векторів і форм, пошук основ та змістів.
– Концепт культури: не розвага, а сфера розвитку і об’єднання суспільства;
– Ефективність культурних інфоприводів за умов інформаційної війни;
– Вплив громадськості на проведення та формат культурних заходів;
– Нові суспільні ініціативи для роботи зі звільненими територіями: проекти, які стартували, плани, потреби, можливості.

Спікери: Ірина Магдиш, Євгенія Нестерович, Василь Рожко, Соломія Чубай.
Модератор: Зеновій Мазурик.
Організатори: ДІКЗ Тустань, ГО АРТ ІН.
За сприяння: Міністерства культури України.
Партнер: Перша Львівська Медіатека.