Ту Стань! – 2015

Друзі! Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань! – 2015”  відбувся вже в десяте!

Місце проведення незмінне с. Урич Сколівського р-н, Львівської обл.

– Реконструктори ІХ- ХІІІ ст. Русі, Європи та Степу – середньовічний табір, танці, турнір, бугурти, змагання на конях, штурм фортеці

Ярмарок – ремісники та майстри із своїми виробами, торгівці з продуктами, що притаманні для нашого регіону. Гості відвідали імпровізовані подвір’я, на яких можна було ознайомитись із технологіями виготовлення та обробки основних матеріалів середньовічних ремесел та проявити свою майстерність у створенні давніх виробів.

Музична частина. Цього року музичну атмосферу творили: «Йорий Клоц», «Перекоти Поле», «Гардаріка», «Жива», «ВАРЙОН» та ін.

Середньовічний університет – лекції та дискусії про стан культури в час війни, на тему історії та про давні ремесла

Театральна галявина з цікавими виставами молодих театрів: атмосферика «5ий елемент», перфоменс «Стихії» та вистава «Бойків світ» від театру «ЛюбАрт», вистава «Дожити до…» театру «Гармидер», вистава «Ріка мертвого генерала» театр «Другий склад», моновистава «Одержима» Надії Мороз-Ольшанської, виступ Імпро груп «Ser Yozno», а також узяти участь у театральному тренінгу від студії «АВС theatre». Актори Майстерні творчості «Мистецький простір» щогодини презентували одну виставу із 13 частин дійства «Хроніка звитяг».

Духовна територія – місце душевного спокою. Кожен бажаючий міг долучитись до майстер-класів іконописання від художника Михайла Скопа та колискового співу майстерні “Цілющий світ колисанок” Яніни Омельченко. – Дитяча галявина – місце, де батьки могли залишити на деякий час дітей, а діти мали можливість побавитись в давні забави

Ватра

Кіноніч. На Університетській галявині була нагода переглянути документальні й художні фільми. Короткий метр: «Літа мої», «Дідочок задумав женитися», «Перший День»; Повний метр: «Іван Сила», «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», «Поводир , або квіти мають очі», «Владика Андрей». Окрема подяка Державному агентству України з питань кіно за надання дозволів на показ фільмів.

Як і щороку, кожен мав змогу  спробувати себе у майстерності бою та ремеслі своїх предків, навчитись грати на давніх музичних інструментах та взяти участь у штурмі фортеці, навчитися середньовічних танців та придбати на згадку сувенір ручної роботи, дізнатися історію Фортеці та взяти участь у дискусіях Тустанського університету.

Програма Фестивалю:

Програма 2015

Слідкуйте за нами в соцмережах _Тустань на FB_

Інфоцентр Фестивалю +38 067 2820062

Організатор: Державний історико-культурний заповідник “Тустань”

Співорганізатори: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Департамент з питань культури, національностей та релігії ЛОДА, Сколівська райдержадміністрація, Сколівська районна рада, Підгородецька сільська рада, Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, громада с. Урич “Військово-історична дружина “Чорна Галич” ОУМ “Спадщина” ЛОГО “Тустань”

Меценат: Віталій Дем’янюк та клуб “Коло”

Спонсори: Компанія “МЕНС технології” та Туроператор “Відвідай”

За сприяння Андрія Парубія

 

Вимоги та інформація для учасників Фестивалю “Ту Стань! – 2015”:

Подивитись фотографії з Фестивалю української середньовічної культури “Ту Стань – 2015!” і пригадати як це було, можна в нашій галереї