Фінансова грамотність для місцевих школярів: уроки від Platinum Bank

Нажити багато грошей – хоробрість; зберегти їх – мудрість, а вміло витрачати – мистецтво.
Б. Авербах

В час, коли в селі Урич тривав проект із розвитку народних ремесел та агротуризму “Територія можливостей. Розвиваємо регіон разом”, у школах інших двох сіл – Підгородцях та Сопоті – відбулись уроки фінансової грамотності. Усім відомо, що заробити гроші – це лише пів справи, а щоб досягти добробуту та благополуччя потрібно ще вміло їх використати. Уроки фінансової грамотності запроваджені у навчальну програму шкіл ще минулого року, але спілкування із фахівцями, які з власного досвіду діляться корисною інформацією, є певною мірою ефективнішим та значно цікавішим для самих школярів.

P1010774

Варто також зазначити, що дана практика є на сьогоднішній день значно поширена у світі. Міжнародна організація фінансової освіти дітей та молоді (Child and Youth Finance International, CYFI) уже третій рік поспіль організовує святкування Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week), що проходить з 10 по 17 березня 2014 року. Будь-яка школа чи організація з будь-якої країни світу може долучитися до святкування цієї події. Для дорослих це чудова можливість провести бесіду з молодшим поколінням про гроші та фінансові послуги, а для школярів це прекрасний шанс довідатись більше про перші кроки в самостійному житті, про влаштування на роботу та навіть про відкриття власного бізнесу.

P1010782

Завдяки нашому партнеру – Platinum Bank – дві місцеві школи теж долучились до Всесвітнього тижня грошей. У Підгородцях два уроки для молодших (6 клас) і старших (10 клас) школярів відбулись 6 березня. Девізом дня було обрано вислів «Гроші люблять рахунок». Під таким же гаслом десятикласники організували флешмоб у класній кімнаті. До школярів села Сопіт фінансові спеціалісти Стрийського відділення Platinum Bank приїхали наступного дня, 7 березня, де також провели два уроки.

P1010788
P1010787

На занятті «Професія банкір» учні мали можливість ознайомитися з особливостями даної спеціальності та рисами, якими він має володіти, функціями, які виконують банки у сучасному суспільстві та еволюцією банківської системи. На іншому занятті опрацьовували основні правила поведінки з грошима та вчилися розподіляти кишенькові гроші, знайомилися зі способами їх заощадження, зокрема із принципом «зайвого конверта».

P1010793

Співробітники банку показали, як працює метод заощадження грошей через розподіл їх за статтями витрат по конвертах. Учні отримали домашнє завдання до вересня 2014 року навчитися раціонально витрачати кишенькові гроші та заощаджувати, щоб в такий спосіб наповнити «зайвий конверт». Активне долучення до діалогу з представниками банку дозволило школярам отримати всі відповіді на поставлені запитання.

P1010797

Такі заходи насправді є дуже важливими для сучасної молоді, зокрема сільських регіонів,  адже з розвитком технологій та інновацій, збільшуються можливості для самореалізації. Проте не у кожного на сьогоднішній день є достатньо навичок і знань для того, щоб успішно реагувати на виклики часу, в якому живемо.

Щиро дякуємо Platinum Bank за свій вклад у підтримку молодого бойківсього покоління.

Vyvorotka_Black